ورود به سايت
 جستجو
 
 
 
 
 
 
 

 

درباره نانو 

   علم و فناوری نانو و نانو تکنولوژی عبارتست از: توانایی بدست گرفتن کنترل ماده در ابعاد نانو (یعنی در ابعاد حدود یک میلیونیم میلی متر) و بهره برداری از خواص و پدیده های این بُعد مواد . فناوری نانو به جای رقابت با فناوری های موجود مسیر رشد آنها را در دست گرفته و آنها را یکپارچه و کامل خواهد کرد.

نانو تکنولوژی می تواند مواد را در حد مولکول و با خلوصهای متفاوت و چینشهای نظام یافته و هوشمند تولید کند و ذرات را به نظام خاص و مورد نظر در آورد که باعث بروز خواص و قابلیتهای جدیدی از مواد می شود و می تواند تحولی عظیم را در زندگی بشریت ایجاد کند .

   دنیا درمعرض یک انقلاب اجتماعی تسریع شده و قدرتمند است که ناشی از علم نانو تکنولوژی است و باعث می شود کالاهای مصرفی با قدرت و دوام بیشتر و همچنین هزینه بسیار کمتر تولید شوند. مصرف انرژی و سوختهای فسیلی به شدت کاهش می یابد .اَبَر کامپیوترهایی بسیار قوی و بسیار کوچک و کم مصرف در ابعاد سلولی تولید می گردد ، سلاحهای سبکتر ،قویتر، هوشمند و دوربردتر ساخته می شود. بیماریهای لاعلاج در حد سلولی به راحتی و بدون عوارض ناشی از داروهای فعلی درمان می شوند . بیماریهای ارثی و ژنتیکی ، پیوند اعضا و اعصاب و غیره با ورود نانوداروها درمان می شوند ؛ آلودگی های زیست محیطی به شدت کاهش یافته و باقی مانده آن به راحتی قابل کنترل و احیا مجدد می باشند.مواد جدید و ابزارهای پیچیده جدید بسیار کارآمد با قابلیتهای خاص و هوشمندتر به راحتی تولید می گردند.