گروه تحقیق نانوپارس اسپادانا در ابتدا به جمع آوری اطلاعات در زمینه سنتز نانوذرات پرداخت و با بررسی روشهای متداول موجود در این زمینه موفق به ابداع روشی جدید جهت سنتز نانوذرات شد . سپس این روش طی مراحل آزمایشات گوناگون مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به نتایج بسیار مطلوب این آزمایشات روش فوق به عنوان SHOJ ثبت شد . هم اکنون شرکت نانوپارس اسپادانا با استفاده از این روش در حال تولید نانوذرات با کیفیت بالا می باشد .

مزیت های روش shoj

1- در این روش می توان تقریبا بیشتر عناصر معدنی موجود در طبیعت را در حد نانو تولید کرد . در صورتی که در روشهای دیگر مثل sol-gel و یا آسیاب کاری و … محدودیت بسیاری وجود دارد .

2- در این روش می توان قبل از تولید محصول با محاسبات سینتیک واکنشها و بالانس استوکیومتری ابعاد محصول را با تلورانس 20nm ± تعیین نمود .

3- در این روش می توان سرعت واکنش را با تغییر پارامترهای ( سوخت میانی ، دما ، دبی ، هوای ورودی ، فشار محیط واکنش و … ) تعیین نمود و در نتیجه شرایط شیمیایی و فیزیکی ( نوع ساختمان کریستالی و … ) محصول قابل کنترل است .

4- این روش قادر است علاوه بر تولید نانو ذرات اکسیدی ، نانو ذرات ترکیبی چند فازی همچون LiMnO2وLiCoO2و Al2SiO3 وغیره را تولید نماید که در روشهای دیگر این امکان وجود ندارد.

درباره مدیر سایت

2 دیدگاه در ابداع روشی جدید جهت سنتز نانوذرات با نام Shoj
  1. محمد رضی زاده 10 فوریه 2014 در 00:50 پاسخ

    لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم استاندارد است

  2. محمد رضی زاده 10 فوریه 2014 در 00:50 پاسخ

    لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم استاندارد است که طراح برای پرکردن صفحات وب از آن ها استفاده می کند


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *