روش SHOJ

گروه تحقیق نانوپارس اسپادانا در ابتدا به جمع آوری اطلاعات در زمینه سنتز نانوذرات پرداخت و با بررسی روش های متداول موجود در این زمینه موفق به ابداع روشی جدید جهت سنتز نانوذرات شد. سپس این روش طی مراحل آزمایشات گوناگون مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به نتایج بسیار مطلوب این آزمایشات روش فوق به عنوان Shoj ثبت شد . هم اکنون شرکت نانوپارس اسپادانا با استفاده از این روش در حال تولید نانوذرات با کیفیت بالا می باشد .

مزیت های روش Shoj

1- در این روش می توان تقریبا بیشتر عناصر معدنی موجود در طبیعت را در حد نانو تولید کرد. در صورتی که در روش های دیگر مثل sol-gel و یا آسیاب کاری و … محدودیت بسیاری وجود دارد .

2- در این روش می توان قبل از تولید محصول با محاسبات سینتیک واکنش ها و بالانس استوکیومتری ابعاد محصول را با تلورانس 20nm ± تعیین نمود .

3- در این روش می توان سرعت واکنش را با تغییر پارامترهای ( سوخت میانی ، دما ، دبی ، هوای ورودی ، فشار محیط واکنش و … ) تعیین نمود و در نتیجه شرایط شیمیایی و فیزیکی ( نوع ساختمان کریستالی و … ) محصول قابل کنترل است.

4- این روش قادر است علاوه بر تولید نانو ذرات اکسیدی ، نانو ذرات ترکیبی چند فازی همچون LiMnO2 وLiCoO2 و Al2SiO3 و غیره را تولید نماید که در روش های دیگر این امکان وجود ندارد.